Yönetim



 

Gaziantep Valisi
Ali YERLİKAYA

 


11.10.1968 tarihinde Konya'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini aynı şehirde tamamladıktan sonra, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 'Kamu Yönetimi' bölümünden mezun oldu.

1990 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam adaylığı görevine başladı. 1993 yılında Kayseri İli Felahiye İlçesi Kaymakamlığına atandı.

Sırasıyla; Erzin (Hatay), Derebucak (Konya), Hilvan (Şanlıurfa) ve Sarıkaya (Yozgat) ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı.

2003 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliğine atandı. 18 Ekim 2003 tarihinde Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevine atandı.

30.11.2007-17.05.2010 tarihleri arasında Şırnak Valisi, 24.05.2010-09.08.2012 tarihleri arasında Ağrı Valisi, 18.08.2012-03.03.2015 tarihleri arasında Tekirdağ Valisi olarak görev yaptı.

16.02.2015 tarih ve 2015/7295 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile Gaziantep Valiliği görevine atanan Yerlikaya, evli ve dört çocuk babasıdır.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü
Ökkeş DEMİR


3 Kasım 1973 tarihide Gaziantep’te doğdu. Lise öğrenimini İslahiye Lisesi’nde, Yüksek Lisansını ise Gaziantep Üniversitesi’nde tamamladı. Van ve Gaziantep’te öğretmen olarak görev yaptı. 2008 yılında Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. 
İnsan Hakları ve Avrupa Birliği, Kamu Diplomasisi, Orta Düzey Liderlik Yönetimi Eğitimi, Kamu İhale Mevzuatı, Eğitim Yönetimi Planlama, Toplam Kalite Yönetimi, Yerel Yönetimler ve Şehircilik, Strateji Geliştirme, Eğitim Yöneticiliği ve İdari Yönetim, Sivil Savunma Semineri, Çoklu Zeka Kuramı Kursu, Çevre Koruma Semineri, Kız Çocuklarını Okula Kazandırma Semineri olmak üzere birçok alanda eğitimlere katıldı. 
2015 yılında Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak hizmete başladı, halen bu görevi sürdürmektedir. 
Evli ve 2 çocuk babasıdır.