İL MÜDÜRÜMÜZ ÖZBAY'IN 29 EKİM MESAJI

  Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Muhittin Özbay 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

  Haberi Oku

  BURS VE ÖĞRENİM KREDİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI

  2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları başladı. Burs/kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrencilerin 28 Ekim- 3 Kasım tarihleri arasında e-Devlet üzerinden başvurması gerekiyor.

  Haberi Oku

  AÇIKLAMA

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü burs ve kredi başvurusuna katılan tüm gençlerimize teşekkür eder; başvuru esnasında gençlerimize yönelik yapılan anket çalışmasında yer alan bakanlığımıza ait gençlik merkezleri ve gönüllülük faaliyetlerine ilişkin sorulara verilen yanıtların başvuru sonucunu etkileyemeyeceğinin altını çizmek isteriz.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI KÜLTÜR ve SANAT YARIŞMA FİNALLERİ KASIM AYINDA YAPILACAK

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin geleneksel sanata sahip çıkması, yeteneklerinin geliştirilmesi ve hayallerini gerçekleştirebilmeleri için bu yılda kültür sanat yarışmaları düzenledi. Elemeler tamamlanırken, finaller Kasım ayında Ankara’da yapılacak.

  Haberi Oku

  BEACTİVE ETKİNLİKLERİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

  Bu yıl Herkes İçin Spor Federasyonu koordinesinde 81 ilimizde düzenlenecek olan “Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri” düzenlenecek.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE AİLELERİ İÇİN KAMP

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Covid-19 salgını süresince fedakarca çalışan ve çalışmaya devam eden sağlık çalışanları için düzenlediği etkinliklere devam ediyor. Bakanlık bu kez de sadece sağlık çalışanları ve ailelerinin katılacağı kamplar düzenleniyor.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU MİLLİ ATLETLERİ KABUL ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Polonya'da düzenlenecek olan Dünya Yarı Maraton Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek olan milli atletleri İstanbul'da konuk etti. Milli sporcuların şampiyonaya hazırlık sürecini dinleyen Bakan Kasapoğlu, sözlerine “Türkiye’ye çok önemli başarılar kazandırmış sizlerle ayrı ayrı gurur duyuyoruz” diyerek başladı.

  Haberi Oku

  "GÜREŞÇİLERİMİZ TOKYO'DA DA YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRMEYE, BU MİLLETİ GURURLANDIRMAYA DEVAM EDECEKLER"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, milli güreşçilerin bugüne dek 1705 madalya ile en başarılı şekilde Türkiye'yi temsil ettiklerini belirterek, "Rio'da 8 madalyadan 5'ini yine güreşçilerimiz almıştı ve inanıyoruz ki Tokyo'da da yüzümüzü güldürmeye, bu milleti gururlandırmaya devam edecekler" diye konuştu.

  Haberi Oku

  TEDBİRLİ AMATÖR SPOR HAFTASI TÖRENİ

  Gaziantep'te Amatör Spor Haftası düzenlenen törenle kutlandı. Seyrantepe Atletizm Sahası'nda düzenlenen törene, pandemi nedeniyle Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili Eyyüp Dinçoğlu, Hizmet Müdürleri, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu temsilcileri ile antrenörler katıldı.

  Haberi Oku

  AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLIYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, 2013 yılından bu yana amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması, kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spora katılımın üst seviyede sağlanması amacıyla düzenlediği Amatör Spor Haftası 5-11 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

  Haberi Oku

  ‘DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ’ GELECEĞİN TEKNOLOJİ YILDIZLARINI YETİŞTİRECEK

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın ortak çalışmasıyla yürütülen Deneyap Teknoloji Atölyeleri Projesi, kısa zamanda önemli bir gelişim gösterdi. Projeye dahil olan atölye sayısı 30’a çıkarılırken, 100 atölye hedefine çok yakın zamanda ulaşılmak isteniyor.

  Haberi Oku

  “ARTIK DÜNYANIN EN GELİŞMİŞ ÜLKELERİYLE REKABET EDEN TESİSLERİMİZ VAR”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye'nin, dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle rekabet eden spor tesislerine sahip olduğunu söyledi.

  Haberi Oku

  TEKNOFEST2020

  'Hidden Danger'

  Haberi Oku

  'Hidden Danger' mansiyon ödülünün sahibi oldu.

  'Hidden Danger' mansiyon ödülünün sahibi oldu.

  Haberi Oku

  İl Müdürümüz Muhittin Özbay'ın Gaziler Günü Mesajı

  Yüzyıllardır hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti, işgal ve esarete asla boyun eğmemiştir.

  Haberi Oku

  “SPOR TURİZMİNDEKİ GELİŞİMİMİZ HIZLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEK”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) 5. yarışı olan Türkiye Rallisi'nin startını verdi. Bakan Kasapoğlu, 219 ülkeden 130 sporcu ve 65 otomobilin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonun, Türkiye’nin tanıtımına önemli katkılar sunduğunu kaydetti.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER