EFSANELER GAZİANTEP’TE GENÇ HÜKÜMLÜLERLE BULUŞUYOR

Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin, genç hükümlülerle bir araya gelecek.

3 EKİM 2017 / Tekin Polat

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesinin dördüncü programı 5 Ekim’de Gaziantep’te gerçekleştirilecek. Programda, Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin, genç hükümlülerle bir araya gelecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, Adalet Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesinin dördüncü programı 5 Ekim’de Gaziantep L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirilecek. Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesi, ülkemizdeki ceza ve infaz kurumlarında hükümlü ve tutuklu olan gençlerin, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolcularla beraber vakit geçirmeleri, gençlerin sosyalleşmesine ve sosyal rehabilitasyonuna katkı sunmayı amaçlıyor. Projenin, 2017 yılının ilk programı 28 Temmuz’da Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda, ikinci programı ise 18 Ağustos’ta Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda, üçüncü programı ise 7 Eylül’de Şanlıurfa 1 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirildi. Dördüncü program ise 5 Ekim Perşembe günü Gaziantep L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda düzenlenecek. Söz konusu programda, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolculardan Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin, gençlerle soru cevap şeklinde bir panel düzenlenecek. Avrasya Aşıklar Derneği Başkanı Aşık Zeki Erdali dinletisi ile devam edecek program, efsane futbolcular ile hükümlü gençler arasında oynanacak gösteri maçı ile sona erecek.
Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor Projesi, Van (26 Ekim), Manisa (2 Kasım), Bursa (16 Kasım), Bolu (23 Kasım), Kahramanmaraş (30 Kasım), Ankara (14 Aralık) programları ile devam erecek.